#żyjębokocham

…o czym będzie „żyję bo kocham” ?
Ostatni rok minął mi na fascynacji projektem „Rób to co kochasz ” słynne RTCK- piękne rzeczy robią…
…i urodził się pomysł.
Nie uprzedmiatawiając nikogo, nośnikiem pasji zawsze jest człowiek. Pasja wynika z człowieka, z jego wnętrza, życia, miłości, ukształtowania.
Odkąd pamiętam jarałam się ciekawymi ludźmi .
Czasem ich pasja była początkiem zainteresowania a czasem odwrotnie, ciekawy człowiek był motywem zainteresowania się jego pasją.
Nie pasja będzie moim motywem przewodnim. Ale człowiek. (wiem, że nie zaczyna się zdania od ale, Ale będzie w tym miejscu dużo odejść od zasad więc i gramatycznych penie się trafią).
Tak to ujmuję, bo znam kilka fantastycznych ludzi tak zajaranych życiem samym w sobie, że nawet nie potrzebują sprecyzowanej pasji. Oczywiście zawsze możemy powiedzieć, że ich pasją jest życie idąc dalej można ich nazwać ludźmi z pasją do życia. Niemniej jednak chce w centrum postawić człowieka …każdego jednego konkretnego człowieka i ułamki jego historii, które ukształtowały jego obecne patrzenie na życie.
I jakby na to nie spojrzeć szukanie swojej pasji jest mocno powiązane z poznawaniem siebie.
„Poznaj siebie”!!! – hasełko które wyskakuje z gazet, reklam, portali i obiecuje łatwiejsze i bardziej świadome (cokolwiek to znaczy) życie, jeśli to zrobisz…tylko co to tak naprawdę znaczy i czy na pewno możemy powiedzieć „poznaj siebie” a może „poznawaj siebie” ? – bo jakby po 33 latach życia nie jestem w stanie definitywnie i ostatecznie powiedzieć „znam”. A jak już czasami mi się wydaję że znam to nagle pojawia się w mojej głowie jakiś odpał – aczkolwiek całkiem możliwe że to moja osobista cecha i nie każdy tak ma.
Popytam 🙂 i podzielę się tym podpytywaniem z wami.
Nie wykluczam nagrań, ale mój tryb funkcjonowania i zamiłowania bliższy jest słowu pisanemu.
Obserwujcie, kto pierwszy podzieli się życiem z Miłością 😉

15.01.2023 – pierwsza rozmowa : https://fundacjamariamagdalena.pl/jestem-tak-szczesliwy-ze-moglbym-umierac/

Skip to content